Atsimenu, gal vienuoliktoj klasėj mama nusivedė į banką ir taip pusiau slapčiomis (nesigiriant šeimoje) padėjo mano vardu tūkstančio litų indėlį. Tiesą sakant, tai galėjo būti net ne indėlis, o šiaip sąskaitos atidarymas ir pinigų į ją įdėjimas. Tiksliai nepamenu.
Pinigus panaudojau po pirmo kurso laikydamas teises. Kažkoks tuštumas atėjo suvokus, kad nebeturiu to tūkstantuko, kuris man garantavo kažkokį neapčiuopiamą saugumą. Būdavo smagu žinoti, kad kažkur toli skaitmeniniuose koridoriuose yra įrašas apie mane ir apie man priklausančius pinigus. Anyways, teises išsilaikiau – ilgai neliūdėjau, juk toks rimtas darbas atliktas. Ir kovoje dėl merginų konkurencingesnis būsiu.
Po trečio ekonomikos kurso vasarą dirbau pagalbiniu vienoje gamykloje. Ne pats maloniausias darbas (bent pirmoj pusėj, kol nesusipažinau-nepradėjau trintis su naujoku elektriku, be kita ko, draugavusiu su ekonomikos studente). Pradirbęs gal pusantro mėnesio, gavau iki dviejų tūkstančių litų. Nors suma tais laikais atrodė labai apčiuopiama, per vasarą ji greitai ištirpo, apie kažkokias investicijas net susimąstyti nepradėjus. Mergina, Kaunas, vakarėliai.
Vėliau sekė darbas kontoroje, mėginimas daryti karjerą. Pinigai pradžioje greitai ištirpdavo. Atsimenu net tokį juokingą epizodą, kai skambinau mamai po pirmos nepilno mėnesio algos ir prašiau pervesti 50 litų, nes neužteko iki mėnesio pabaigos - vasara, festivaliai, viską (mama liepė kitą mėnesį jau pasiskaičiuoti, kad užtektų :)).
Vėliau vienas kitas šimtas ar tūkstantis jau pradėjo išsilaikyti sąskaitoje ilgėliau. Turėjau ir keletą kitos (kūrybinės) srities chaltūrų, kas vos pagerindavo finansinę padėtį. Galiausiai supratęs, kad pinigus tiesiog sąskaitoje laikyti nėra geniali mintis, ir radęs savy jėgų pokyčiams, padėjau indėlį internetu. Deja, tuo metu palūkanos buvo apie vieną procentą. Žodžiu, milijonų neužgyvenau.
Gal penktais darbo metais, pasikeitus CEO, ir bankininkams, matyt, praplovus vadovybei galvas, atsirado galimybė dalį darbo užmokesčio nukreipti į trečios pensijų pakopos fondus.